Dvoudenní akce Krása a Výkon

13. 7. 2009

V Kolíně 11.7. a 12.7. se konala tradiční dvoudenní akce K+V. V sobotu byla Oblastní výstava ze které se podle umístění započítavají body do soutěže K+V. V neděli se uskutečnil dostih. Tentokrát účast whippetů byla nižší,mimo kategorie senior(4+4),než na jiných dostizích. Přihlášeno bylo 9 fen,10 psů,6 mladých,4 seniorky,4 senioři,5 sprinterů.

Whippeti feny: z přihlášeného počtu 9 se konečný počet ustálil na 7. Fenky běžely dva rozběhy a podle časů se určila barva startovní dečky. Karen Vlapan se podařilo ten den 3x překonat dráhový rekord. Do této doby to byl čas Leslie ze Sp.G.23,39vt. Karen v prvním rozběhu dosáhla čas 23,37vt(první překonání), ve druhém rozběhu zaběhla 23,34vt(překonala sama sebe) a ve finále 23,30vt(též zlepšení). Do finále s jedničkou šla Karen Vlapan,s dvojkou Dragon Fly,s trojkou Brodway BA - pro zranění nenastoupila,se čtyřkou Gaia BSD,s pětkou Antiopa z Ar.Niv a se šestkou Night Sil. z Úplňku. Fenky doběhly v pořadí: 1. Karen Vlapan v čase 23,30vt(nový dráhový rekord); 2. Drafon Fly 23,94vt; 3. Gaia BSD 24,37vt.; 4. Antiopa z Ar.Niv 24,51vt.; 5. Night Sil. z Úplňku 25,66vt.

Obrazek

Whippeti psi: u psů z přihlášených 10 se počet zvedl na 12. Běželi tři běhy po čtyřech a podle časů ze dvou rozběhů se postupovalo do finále "A" a "B". U psů dvakrát překonal dráhový rekord mladý,nadějný Mont Blanc,který ve druhém rozběhu překonal dosavadní rekord dráhy Kleona Vlapan 23,15vt. časem 23,11vt. Ve finále tento rekord opět vylepšil časem 23,05vt . S jedničkou ve finále "A" startoval Mont Blanc,s dvojkou Kleon Vlapan,s trojkou Kenwood ze Sp.G.,se čtyřkou Klermont ze Sp.G. s pětkou In Time a se šestkou Lakedaimon AB. Ve finále "B" startoval s jedničkou Danny Filuta,s dvojkou Laios AB,s trojkou Armani s Osirisova Domu,se čtyřkou Dynamique,s pětkou Bolid Sl.B. Pořadí finále "A" -  1. Mont Blanc ze Sp.G. 23,05vt(nový dráhový rekord);2. Kleon Vlapan 23,26vt; 3. Klermont 23,76vt; 4. Kenwood 24,01vt; 5. In Time 24,08vt; 6. Lakedaimon 24,25vt. Finále "B" - 1. Laios 24,21vt; 2. Dynamique 24,29vt; 3. Bolid 24,30vt; 4. Armani 24,52vt; 5. Danny 24,84vt.

Whippet sprinter - běželi čtyři: Kendo Vlapan, Nabuchodonozor AB, Benino Max Inventum a Satangin June Joke. První rozběh vyhrál Kendo Vlapan 23,98vt; druhý byl Nabuchodonozor 24,17vt; třetí Benino Max 24,46vt; čtvrtý Satangin 26,03vt. Ve finále se pořadí vyměnilo - první Nabuchodonozor 23,61vt; druhý Kendo Vlapan 23,77vt; třetí Satangin 25,86vt. Benino Max neběžel.

Whippet fena sen.: APPA CORDIS - 19 bodů

Whippet sprinter: NABUCHODONOZOR AB - 19 bodů;stejný počet bodů má i KENDO VLAPAN,ale při stejném počtu bodů rozhoduje pořadí v dostizích.

Všem vítězům i Šampionům K+V gratulujeme a přejeme další úspěchy !!!