Jdi na obsah Jdi na menu
 


CACILový dostih 18.4. v Marcheggu

19. 4. 2010

         V neděli 18.4. jsme se brzy ráno vydali s p.Vaňkem na CACILový dostih do rakouského Marcheggu. Pro nás je to cesta poměrně daleká a tak přesně neodhadneme kdy vyjet,takže jsme na dráhu dorazili ráno v sedm hodin a kromě nás a "šediváku na trávě" tam nebyl nikdo. Situace se začala měnit kolem osmé hodiny,kdy se začali sjíždět první závodníci. Dráha i parkoviště bylo perfektně připravené. Jako vždy to ve whippetech bylo téměř jenom "česko - slovenské" derby.

        Whippeti psi - startovalo pouze sedm účastníků,ale v poměrně silné konkurenci - dva ze Slovenska,dva z ČR,jeden z Německa,dva z Rakouska. Běhalo se na čas,jak již na většině dostihových drah bývá téměř nutností a ze dvou rozběhů postup dle lepšího času. S jedničkou do finále nastoupil Probaxon Asthon(SK),s dvojkou Fleet Fellows Insider(D),s trojkou Figo TT(SK),se čtyřkou Ducati BN(CZ),s pětkou Kairo Vlapan(CZ),se šestkou Alesi FRS(A). Sedmé,nepostupové místo zbylo na London's Fog Altamor Juliet(A). Bylo odstartováno a Kráťovi(Kairo Vlapan) se vůbec nechtělo do chumlu a "strkat" se o pozici a tak si v klidu běžel na zadní pozici do druhé zatáčky,kde se již startovní pole "roztáhlo" a tak si řekl "přeci nebudu poslední,když už jsem si vybojoval finále"A" a začal předbíhat jednoho soupeře po druhém,ale příliš pozdě,tak se mu podařilo vybojovat pouze hezké čtvrté místo. Zvítězil Probaxon Ashton, druhý Fleet Fellows Insider, třetí Figo TT, čtvrtý Kairo Vlapan, pátý Ducati BN, šestý Alesi FRS. O titul CACIL zažádali čtyři whippeti;získal ho Probaxon Ashton a R.CACIL  Fleet Fellows Insinder.

Obrazek

 

     Whippeti feny - startovalo jich deset,tři zažádaly o titul CACIL. S jedničkou do finále nastoupila Dolce Vita BN, s dvojkou Karen Vlapan, s trojkou Escape BN, se čtyřkou Balifail Balbína, s pětkou Antiopa z Ar.Niv a se šestkou Kamila Vlapan. V tomto okamžiku jsem již věděla,že CACIL a R.CACIL si odvezeme my. Třetí žadatelka o CACIL nastoupila s jedničkou do "B" finále. Bylo odstartováno,vedení se ujala Dolce Vita pronásledovaná Karen Vlapan. V tomto pořadí doběhly i do cíle,ostatní pořadí jsem musela vyslechnout až při hlášení pořadatele,protože jsem se soustředila pouze na boj Karen s Dolce Vitou. Kamila mě též mile překvapila,protože nedoběhla poslední(podle dečky),ale pátá. CACIL vybojovala Karen Vlapan,R.CACIL Kamila Vlapan.

Obrazek

   Co říci závěrem,jako chovatelka i majitelka jsem spokojená,pejsci doběhli ve zdraví a byla to velice příjemně ztrávená neděle. 

Obrazek

     Získané ceny nejsou na trávě moc vidět,jedná se o skleněné plakety.

      Štěňátka z opakovaného krytí v Belgii se již narodila 15.4.2010,zájemci o ndějné dostihové pejsky mě mohou kdykoliv kontaktovat.