Jdi na obsah Jdi na menu
 


CACIL - 23.5. Ml.Boleslav

23. 5. 2010

    V neděli 23.5. se běžel v Ml.Boleslavi CACILový dostih,který byl zároveň první nominační na letošní MS v maďarské Rábě. Na startu se sešlo 14psů, 9fen, 5sprinterů, 3senioři, 4? mladí. O CACIL bojovaly Karen Vlapan, Kristyn Vlapan, Dragon Fly du Pack de la Jet. U psů - Dynamique du Pack de la Jet, Laios AB, Lakedaimon AB, Blue Boy of Carinae. 

    Wh.feny: běžely dva rozběhy - první dvě do finále, ostatní OB. Rovnou do finále postoupily Miss Miracle ze Sp.G., Karen Vlapan, Kristyn Vlapan a Boogaboo of Cainae. Z OB Betacanis of Carinae a Bluebottle of Carinae. Do finálového běhu nenastoupila Boogaboo of Carinae. Karen startovala z boxu č.3; start byl vyrovnaný a tak fenky běžely v chumlu do první zatáčky,mírně ve vedení byla pětka-Betacanis,ale záhy se  Karen probojovala na vedoucí pozici,kterou udržela s náskokem až do cíle - 1.místo,CACIL; na druhém místě doběhla s pětkou běžící Betacanis of Carinae a na třetím místě Kristyn Vlapan - R.CACIL,která se probojovala po špatném startu z poslední pozice; čtvrtá Bluebottle of Carinae; Miss Miracle ze Sp.G. byla diskvalifikovaná z důvodu napadání po startu.

Obrazek

     Wh.psi: běželi tři rozběhy; postupoval vždy první z rozběhu, ostatní OB. Rovnou do finále postoupili King Vlapan, Mahoney ze Sp.G., Hagy TT. Z OB doplnili šestici finalistů Dynamique,Blue Boy a Antony FRS. King startoval z boxu č.6 a jako vždy poslední. Tentokrát nezvolil taktiku jít na síť a soupeře podběhnout,jako v Münsteru, ale jal se své soupeře předbíhat z venkovní strany. Dařilo se mu to, zdolával jednoho soupeře po druhém až do cílové roviny, kde se mu podařilo předběhnout i celou dráhu vedoucího Mahoneyho ze Sp.G., ale velice těsně. Bylo to velice napínavé finále o které se postaral svým výkonem King Vlapan - zároveň  zvládl nominaci na MS.

Obrazek

       Wh.sprinteři - jako obvykle jsem je neviděla, pouze slyšela, protože jsem musela mít připravenou na finále Karen. Zvítězil Ashley Stohe, druhý byl Kendo Vlapan, třetí Neptun AB, čtvrtý Leonidas AB.

      Whippet je úžasně milý a společenský tvor. Stačí mu moře lásky, dobré krmení v podobě kvalitních granulí, a jedno pohodlné křesílko(samozřejmě to Vaše oblíbené). K tomu přidáte co nejvíce pohybu,(což komukoli z nás jistě vylepší zdravotní stav). Za Vaši péči Vám na oplátku dokáže tento čtyřnohý kamarád poskytnout také spoustu adrenalinových zážitků - podívejte se,jak King Vlapan z poslední pozice po startu, o hlavu vítězí na dráze v Ml.Boleslavi(na stránkách již zítra - v pondělí). A právě tahle štěňátka s dostihovými předpoklady,ze zahraničního krytí v Belgii na Vás čekají v chovatelské stanici VLAPAN! 

    Neváhejte,a zkuste s nimi zažít pohodu,ale i vzrušení a radost ze života,kterou Vám v každé chvíli dokáží poskytnout!

Obrazek

      Začátečníkům poradím a pomohu s treninkem na dostihové dráze Kolín.

     Video z finálových běhů www.youtube.com/watch