Boleslavský pohár 5.10.2008

6. 10. 2008

V neděli se uskutečnil bodovací dostih-v dostihovém kalendáři též uvedeno CACT. Počasí se opravdu povedlo a na dostizích byla hojná účast whippetů-15fen,16psů,11mladých-mix a šest seniorů. Postupovalo se podle pořadí,což je nevýhoda(pro někoho výhoda)pro postupující z OB o jeden běh navíc.Všichni  čtyři  VLAPANI  svůj  rozběh  vyhráli  a  tak  postupovali  rovnou  do  finále.  Whippeti"mladí"nakonec  startovali  zvlášť  feny  a  psi.  Fenek  běželo  šest,což  již  dlouho  v  této  kategorii  nebylo.  Finále  bylo  ve  složení:1-Kamila  VLAPAN,2-Maren  AB,3-Aqa  Bona  Discobolos,4-Boogaboo  of  Carinae,5-Alegra  GH,6-Baccara Discobolas. Kamila se na vedoucí pozici probojovala až ve čtvrté zatáčce a svůj náskok si udržela až do cíle,před mladičkou Boogaboo,třetí doběhla Aqa Bonna,čtvrtá Maren AB,pátá Allegra GH,šestá Baccara Discobolos.

Obrazek

Whippeti psi-běželi dva Vlapani-Kleon a King a oba postoupili též z vyhraného rozběhu rovnou do finále,spolu s El Niňem,šestici doplnili z OB-Forest Gamp,Lewis a Kento. Rozběh byl velice vyrovnaný a dlouho jsem neviděla takovýto doběh. Opravdu v těchto případech je třeba cílová kamera,aby bylo rozhodnutí o doběhu objektivní. V tomto případě bych velmi ocenila cílovou kameru,která byla letos na všech dostizích,pořádaných v Kolíně(mimo trať 280m). DK by se měla zamyslet nad tímto problémem a zajistit,aby na všech drahách byly stejné podmínky pro určování pořadí. Pořadatel vyhlásil pořadí takto:První Kento s dečkou č.šest,druhý King Vlapan s dečkou č.jedna,třetí Forest Gump s dečkou č.čtyři,čtvrtý Kleon s dečkou č.dvě,pátý El Niňo s dečkou č.tři a šestý Lewis s dečkou č.pět.