Boleslavský pohár - bodovací dostih,CACT

4. 10. 2009

V neděli 4.10. se konal v Ml.Boleslavi bodovací a CACTový dostih. Počasí ideální pro dostihy - žádné velké horko,nepršelo. Účast slušná - 11fen,12psů,4sprinteři,7seniorů(3+4),5mladých.

Whippeti feny: běžely dva rozběhy - postupovaly první dvě,ostatní OB. V prvním rozběhu běžela Kamila Vlapan s Leslie,Avalanche,Jorgiou,Betacanis. Moc se jí nezadařilo a velmi těsně doběhla třetí (od posledního dostihu v Boleslavi neběhala,měla odpočinek,protože po posledních dostizích kulhala). Rovnou do finále postoupily Leslie a Betacanis,ostatní OB. V druhém rozběhu běžela Karen Vlapan,tento rozběh bez problémů vyhrála a spolu s Bugaboo postoupila rovnou do finále. Šestici finalistek z OB doplnily Kamila Vlapan a Bluebottle. Finále bylo zajímavé,kromě prvního místa,na které se brzy propracovala Karen Vlapan a nikým neohrožena toto první místo uhájila s náskokem až do cíle - 1.místo,CACT. Pořadí na druhém až šestém místě se rozhodovalo až na cílové rovině. Kamila zabojovala a doběhla jako druhá R.CACT,tímto dostihem si upevnila titul Dostihový vítěz 2009. Třetí Bluebottle,čtvrtá Leslie,pátá Bugaboo a šestá Betacanis.

Obrazek

Whippeti psi: běželi též dva rozběhy,postup stejný jako u fen - první dva do finále,ostatní OB. Z prvního rozběhu rovnou do finále postoupili Mont Blanc ze Sp.G. a King Vlapan. Z druhého rozběhu Kleon Vlapan a Moonman. Z OB šestici finalistů doplnili Kenwood ze Sp.G. a Nereus AB. Finálový běh byl též zajímavý,vedení se brzy ujal Mont Blanc a doběhl jako první - CACT,na druhém místě Kleon Vlapan - R.CACT, King Vlapan opět zabojoval ze zadní pozice a doběhl na hezkém třetím místě. Čtvrtý Kenwood,pátý Nereus a šestý Moonman.

Obrazek

Whippeti sprinteři: běželi mix - tři psi a fenečka Blueberry Sp.M. Rozběh vyhrál Kendo Vlapan, druhý Nabuchodonozor AB, třetí Doatello Petula Vera a čtvrtá Blueberry Sp.M. Finále též napínavé,po špatném startu Kenda Vlapan,byl na prvním místě Nabuchodonozor. Kendo ale velice hezky zabojoval a v poslední zatáčce se probojoval na první místo a vyhrál. Druhý Nabuchodonozor,třetí Donatello a čtvrtá Blueberry.