Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuality

14. 8. 2008
Již od útlého věku měla štěňata velký zájem o „kůžičku“a protože se narodila v březnu a bylo hezké teplé jaro, mohla velice brzy na travnatou zahrádku, kde od rána do večera trávila svůj čas běháním a spaním. Čas utíkal a přišel datum odběru, v té době jsem měla zamluvenou pouze jednu fenku, protože moje podmínka prodeje byla-„musí na dráhu“. Volalo mi dost lidí, ale chtěli to jenom jako kamaráda. Čas utíkal a štěňátka byla stále doma, ale čekání se mi vyplatilo, 3pejsci byli koupeni(každý má jiného majitele) a darováni rod. přísl. k narozeninám. Postupně se mi podařilo najít hodné majitele pro pro má štěňátka. V r. 2008 se začaly dostavovat první dostihové výsledky. Nejrychleji se zapojil do dostihů Kleon Vlapan maj. p. Krásy, který ho dostal od své dcery Blanky k 60tinám. Jsou to zkušení chrtaři a všichni whippeťáci se mají u nich dobře, ale hlavně umožňují jim jejich největší radost-běhání. Kleon-též první úspěchy-první místa v bězích mladých;nyní již běhá za dospělé-premiéru měl v Ml.  Boleslavi, kde byl první. Na Grand Prix v Lednici byl třetí a 13. 7. v Kolíně získal titul Šampion pro Krásu a Výkon, po špatném staru těsným vítězstvím pouze o jednu setinu vteřiny .

Jako druhá-Kristyn Vlapan, která je u sympatických , mladých majitelů Janičky Streitové a jejího přítele Martina. Jsou to chrtí začátečníci, ale Janička má velký zájem o dostihy a nechá si ode mne poradit a když něco neví, tak hned mailuje, čímž ji za to děkuji. Kristyn dobře začala v Ml. Boleslavi, kde vyhrála v konkurenci starších psů, ale začala hárat, tak je na nějaký čas vyřazená a nevíme jak dlouho jí bude trvat návrat do dobré formy, toto je nevýhoda fenek.

 Třetí Kimm Vlapan, přejmenovaný na Nicolase, je též u mladých a sympatických manželů Klárky a Toma Přívozníkových. Nicolas se též velice rychle seznámil s boxy a běhání mu nedělalo žádné problémy. Bohužel si při vycházce „na volno“udělal výron prstu a nyní po delší pauze začíná znovu.
 
Další pejsek Kendo Vlapan, zvaný Flíček, šel do Prahy, ke svému o tři měsíce staršímu whippeťákovi. Jsou velcí kamarádi a na dráze mu nedělají problémy ani boxy, ani běhání.
Kairo Vlapan-přejmenovaný na Krakatit, byl též jako dárek pro Míšu Vaňkovou od jejího muže Václava. Přišel do smečky čtyř whippetů a kdybych tu měla popisovat jeho seznamování se smečkou, tak popíši tři stránky a nikdo mi neuvěří, že je z něho sebevědomý a krásný pes. To víme jenom já a Míša. Svoji kariéru za „mladé“měl též velice úspěšnou, v Ml. Bol. a i na jiných drahách vítězné doběhy. 13. 7. v Kolíně získal titul Šampion K+V za mladé.
 
Modře žíhaného pejska a fenku jsme vozili na dostihy a King Vlapan se v Ml. Bol. zalíbil p. Petrovi Šprojcarovi z Děčína. V současné době nemá žádné problémy na dráze, ani s boxy a v Ml. Bol. zaběhl velice zajímavý čas, sice měřený stopkami, ale dobrý. Škoda, že zatím nemá LZ, ale nic nezmešká.
 
Kryštof Vlapan, zvaný Štofi, našel své majitele též mladé a milé manžele s malou holčičkou v Břeclavi, zatím běhá s pánečkem u kola, ale na dráze též problémy mít nebude.
Poslední fenka na prodej Karen Vlapan, se mi prodat nepodařila, protože jsem trvala na podmínce ohledně dostihů a tak zůstala doma se svou sestrou Kamilou, kterou jsem si vybrala hned po porodu. Na dostizích si obě vedou vítečně, Karen 13. 7. v Kolíně též získala titul Šampion pro K+V za mladé a zaběhla ve finálovém běhu rekord dráhy v čase 23, 58vt. , před svým bratrem Kráťou a Moonmenem Supersonic.
 
Kamila Vlapan – 25.5. Solo racing Ml. Boleslav – 1. místo, před svou sestrou Karen Vlapan o dvě desetiny vt. Vítězka nočního sprintu v Kolíně, 9.8. Středoevropský pohár – 3. místo.
 
V této krevní linii, která je na mistra světa 2001 Binkiho v. d Sp. Meute, chci pokračovat a sice krytím v Belgii s úspěšným psem ch. st. Oochigeas. Jestli vše proběhne dle plánu, měla by být štěňátka, která si myslím budou též na dostizích velice úspěšná, začátkem r. 2009